Pierwszy Diecezjalny Dzień LSO

W sobotę 9 marca 2024 roku w Sandomierzu odbył się Pierwszy Diecezjalny Dzień Wspólnoty Liturgicznej Ołtarza we wspomnienie św. Dominika Savio – patrona Liturgicznej Służby Ołtarza.

Wzięli w nim udział ministranci z naszej Parafii wraz z Księdzem Proboszczem Piotrem Kulitą. Spotkanie rozpoczęli Mszą Świętą w Bazylice Katedralnej, której przewodniczył Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Po zakończonej Eucharystii w Domu Katolickim odbyło się spotkanie dla ministrantów i ich opiekunów z Michałem Bondyrą oraz miała miejsce projekcja filmu Pt. ,,Niebo nie może czekać” o błogosławionym C. Acutisie.

Naszym Ministrantom życzymy sumiennej i oddanej służby Bogu, pilności i uczciwości oraz radości z pełnienia posług liturgicznych w Kościele. Wam i Waszym rodzinom życzymy Bożego Błogosławieństwa, zdrowia, wszelkich potrzebnych łask oraz opieki Matki Najświętszej i waszych patronów..

Tekst  A. Stępień

Zdjęcia  Ks. P. Kulita