V Niedziela Wielkanocna 28 IV 2024 r

1.     W środę rozpoczynamy miesiąc poświęcony NMP; nabożeństwa majowe w kościele o godz. 18.00. Na śpiewanie litanii gromadźmy się też pod figurkami w naszych miejscowościach. Zachęcajmy dzieci i młodzież do uczestnictwa i wzrastania w wierze i miłości do Matki Bożej.

2.     W piątek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. o 7.30, 10.00, i 16.00, w Węgrcach o 17.30. Jest to też I piątek msc - spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św.

3.     Wyższe Seminarium Duchowne dnia 1 maja zaprasza na Dzień Otwartej Furty. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich parafian. Tego dnia będzie miała też  miejsce 25 Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do par. św. Józefa w Nisku.

4.     W tym tygodniu przypada I czw i I sob miesiąca. W czwartek odwiedziny chorych od godz. 9.00. W sobotę o godz. 18.00 Msza i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP - spotkanie dzieci przygotowujących się do I Kom św.

5.     W sobotę 4 maja, z racji wspomnienia św. Floriana - Diecezjalne Święto Strażaka - Katedra w Sandomierzu. O godz. 11.00 Msza św w intencji strażaków pod przewodnictwem Ks Bpa Ordynariusza; o 12.00 przemarsz pododdziałów na sandomierski bulwar i dalszy ciąg uroczystości. Zachęcam naszych strażaków do udziału w tym patronalnym święcie.

6.     Dziękuję 2 grupie z Malic za posprzątanie kościoła, kwiaty. Na najbliższą niedzielę o posprzątanie kościoła i wykoszenie trawników prosimy rodziców młodzieży i samą młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Do tego sakramentu nasza młodzież przystąpi we wtorek 07 maja o godz. 18.00. Dzień wcześniej, w poniedziałek,  będzie spowiedź święta dla bierzmowanych, rodziców, świadków od godz. 15.30. Proszę o dobre przygotowanie się do sakramentu pokuty i pojednania. Po spowiedzi krótka próba.

7.     Puszka na Radio Maryja i Telewizję Trwam wyniosła 1050 zł.

8.     Zapowiedzi przedślubne: Aleksandra Magdalena Mazur p z Węgrc Panieńskich par. tut i Marcin Suska k z Kopiec par. Iwaniska zap. 3; Patryk Marzec k z Obrazowa i Izabela Angelika Libicka p z Milczan par. Podwyższenia Krzyża Św. w Sandomierzu zap. 1; Adrian Kamil Wojciechowski k z Głazowa par. tut i Aleksandra Zofia Krupa p z Koprzywnicy par. św. Floriana zap. 1

9.  Wszystkim życzę błogosławionego czasu nowego tygodnia.