Odpust parafialny - Matki Bożej Pocieszenia

Jak co roku pod koniec sierpnia nasza wspólnota parafialna przeżywała swoje święto-odpust parafialny - Matki Bożej Pocieszenia.

Główne uroczystości odpustowe odbyły się 27.08.2023. o godzinie 12.00. Uroczystości odpustowe rozpoczęła Msza święta, której przewodniczył ks. mgr Krzysztof Kozieł – wikariusz Parafii pw. Św. Józefa w Klimontowie.

Homilię wygłosił ks. kan. Krzysztof Irek, sędzia Sądu Biskupiego w Sandomierzu..

Msza św. sprawowana była w intencjach: obchodzących 50 rocznicę ślubu Teresy i Bogusława Ziółek oraz w intencji KŻR Matki Bożej Pocieszenia z Obrazowa.

Odpust stanowi dla naszej wspólnoty największe w roku święto gospodarskie sadowników będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu.

Podczas uroczystej mszy świętej poświęcono tradycyjnie przygotowane przez parafian kosze z darami.

Podczas odpustu parafialnego wspólnota parafialna jak co roku dziękowała Bogu za udane żniwa. We Mszy świętej liczny udział wzięli wierni z obrazowskiej parafii i ich goście oraz zaproszeni księża. Natomiast po Eucharystii odbyła się procesja którą poprzedziła litania do Matki Bożej Pocieszenia. Ważnym punktem przy takich uroczystościach jest specjalne błogosławieństwo dla dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z uroczystości.

fot / tekst. Aleksandra Stępień

fot. ws.