Msza dziękczynna za dar św. Jana Pawła II

W naszej parafii 2 kwietnia o godz. 16.00 została odprawiona Msza dziękczynna za dar św. Jana Pawła II dla Kościoła i świata.

Mszy św przewodniczył Proboszcz, ks. Piotr Kulita.  Podczas homilii ks. Proboszcz nawiązał do nauki Jana Pawła II, wygłoszonej podczas Mszy św. w Sandomierzu 12 czerwca1999 r. w trakcie podróży apostolskiej do Polski 5-17.06.1999. (treść homilii, kliknij aby przeczytać)

Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz wraz z duchowieństwem zaprosili Lud Boży Diecezji Sandomierskiej do upamiętnienia 18 rocz. odejścia do Domu Ojca, wielkiego Papieża Polaka. W Niedzielę Palmową 2 kwietnia, zgromadziliśmy się w naszej świątyni i przy figurze św. Jana Pawła II, aby wyrazić naszą wdzięczność za Jego świadectwo i nauczanie, którymi ubogacił i umocnił Kościół, otwierając jednocześnie naszej Ojczyźnie drogę do wolności.  Po Mszy przeszliśmy procesją pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie zapaliliśmy znicze.