Msza Św. ku czci św. Andrzeja Boboli

16 maja, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Boboli, w naszej Parafii odbyła się uroczysta msza św.

Mszy św. przewodniczył oraz homilię wygłosił Ks. Proboszcz Piotr Kulita. Proboszcz podczas homilii nawiązał do tego, iż Święty Andrzej Bobola jest patronem Polski, trudnych czasów i patronem jedności. Żyjemy w czasach, w których potrzebujemy jedności: szczególnie w naszych rodzinach. Proboszcz podkreślił, że Święty Andrzej jest męczennikiem, który poniósł okrutną, męczeńską śmierć. Po kilku latach sam zaczął się upominać o swój kult.

Po mszy św. Proboszcz zaprosił parafian zapraszają na grilla przy salce parafialnej. Parafianie oraz proboszcz zorganizowali spotkanie, które było okazją aby wspólnie przy grilu wypić kawę herbatę, zimne napoje oraz smaczne zjeść.

fot. ws