Odpust św. Piotra i Pawła

Dzień 29 czerwca jak co roku jest w naszej parafii szczególny. Tego dnia obchodzimy jedną z naszych największych uroczystości w roku, odpust patronów parafii św. Piotra i Pawła.

Główne uroczystości odbyły się podczas mszy świętej o godz. 11.00. Wielką radością były odwiedziny zaprzyjaźnionych kapłanów z innych parafii oraz z naszego dekanatu, którzy posługiwali w konfesjonałach.

Na zakończenie mszy świętej odbyła się uroczysta procesja. Przed niesionym Najświętszym Sakramentem najmłodsze dziewczynki sypały kwiaty a ministranci dzwonili dzwonkami. Z pieśnią na ustach chwaliliśmy Pana i z Jego błogosławieństwem zakończyliśmy uroczystość.

Na zakończenie mszy św. dzieci otrzymały szczególne błogosławieństwo. Dzień 29 czerwca jest również dniem w którym swoje imieniny obchodzi nasz Proboszcz ks. Piotr Kulita. Parafianie złożyli Proboszczowi najlepsze życzenia, dziękując za ogrom łask i dobra, które nam przekazywał i nadal przekazuje.

Na odpuście tradycyjnie nie mogło zabraknąć kramów z obowiązkowymi obwarzankami, wiatrakami i innymi atrakcjami dla najmłodszych parafian oraz ich gości.

Więcej zdjęć na stronie FB naszej Parafii.

Tekst. Aleksandra Stępień

Fot. W.S.