Św. Andrzej Bobola w Obrazowie

W minioną niedzielę, 09 października 2022 roku, uroczyście powitaliśmy w obrazowskiej świątyni relikwie św. Andrzeja Boboli - Patrona Polski.

Uroczystości tej towarzyszył i homilię wygłosił ksiądz prał. Józef Niżnik, kustosz Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, który przybliżył osobę Świętego Andrzeja z perspektywy świadka spotkań ze Świętym, zachęcając do zgłębiania Jego charyzmatu i patronatu. Obecni byli  kapłani z dekanatu i sąsiedzi, pochodzący z parafii oraz goście. Koncelebrowanej Mszy świętej przewodniczył ks. prof. Marek Jagodziński z Radomia. Pośród licznej grupy parafian, obecny był poseł ziemi sandomierskiej Marek Kwitek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego historycznego dla parafii wydarzenia, a szczególnie zaangażowanym w jego przygotowanie i przebieg: chórzystom z p. organistą, dziecięcej scholi, liturgicznej służbie ołtarza, psałterzystce, s. Michaeli - solistce oraz grupie dekoratorek.

fot. Aleksandra Stępień